+ 389 71 809 669
+ 389 71 809 669

Category

Патувања
9 ноќевања/ 10 дена Кавос (Крф) е едно од најатрактивните места за забава и летување во Грција, најпозната party метропола на брегот на јонското море. Скриена оаза на диви и луди забави на самиот јужен дел од островот. Дискотеките клубовите и баровите прават ова место да живее 24 часа. Централниот дел на Кавос е главната...
Read More
7 ноќевања/ 8 дена Будва се наоѓа во центарот на Будванската ривиера и е една од најпознатите туристички градови и антички градови на Јадранот. Ова е идеално место за млади и добар провод. Во близина има голем број на преубави плажи, а самиот “стар град” е преполн со интересни кафулиња и едно од омилените места...
Read More
6 ноќевања/ 7 дена Калитеа Калитеа (Халкидики) – е дестинација на која Puzzle ги започна своите летувања. На 80 километри од Солун, на источната страна на полуостровот Касандра, на долгите песочни плажи, опкружени со борова шума, лежи една од најголемите тајни на Халкидики, Калитеа. Тука може да ги видите најголемите и најлуксузните хотели на северниот дел...
Read More
9 ноќевања/ 10 дена Кефалонија е најголемиот остров од групите Јонски острови. Името го добило според својот изглед (остров со глава) – кефало на грчки значи глава. Интересната историја најдобро ја опишал Луис де Бернијер во својот бестселер “Мандолината на капетанот Корели”. Истоимениот филм со познатите Николас Кејџ и Пенелопе Круз во главните улоги го...
Read More
9 ноќевања/ 10 дена Лаганас (Закинтос) омилено место на младите во Европа за летен одмор и забава. Едно од најпопуларните Јонски острови. Место каде забавата не застанува. Со бројни клубови низ долгата улица, неговата околина и плажата, местото е рај за непрекината забаава. Големата песочна плажа од 9 километри дава огромен избор за перфектно уживање...
Read More