user

ТОСКАНА | ВЕЛИГДЕН ’23

ТОСКАНА – БОЛОЊА – ЧИНКВЕ ТЕРЕ – ПИЗА – ФИРЕНЦА – МОНТЕКАТИНИ – СИЕНА   Тоскана многумина ја сметаат за најубавиот дел од Апенинскиот Полуостров поради нејзините 120 заштитени зони со бајковита природа, прекрасни селца, а најмногу поради градовите со исклучителна архитектура, меѓу кои најпознати се Фиренца, Пиза, Сиена, Сан Џимињано и Лука кои се прогласени …

ТОСКАНА | ВЕЛИГДЕН ’23 Read More »

ВЕНЕЦИЈА/СИРМИОНЕ/ВЕРОНА/ТРСТ | ВЕЛИГДЕН ’23

ВЕНЕЦИЈА – СИРМИОНЕ – ВЕРОНА – ТРСТ   Венеција, градот на водата и бисерот на Јадранското море. Дестинација која би требало секој љубител на убавината да ја посети најмалку барем еднаш во животот. Градот на маските, градот на најпознатиот Карневал, градот на креативноста и љубовта, едноставно градот на среќните лица заслепени од убавината на истиот. Дозволете …

ВЕНЕЦИЈА/СИРМИОНЕ/ВЕРОНА/ТРСТ | ВЕЛИГДЕН ’23 Read More »

КРФ 3 ноќевања | ВЕЛИГДЕН ’23

Едно од најубавите обележувања на најголемиот христијански празник Велигден на медитеранот е на островот Крф. Посетители од цела Грција, но и светот, доаѓаат токму тука за да ја доживеат уникатната прослава на овој остров. Главните случувања се одвиваат во градот Крф на Велика Сабота, кога се изнесуваат моштите на Светецот Спиридон и свеченото фрлање на …

КРФ 3 ноќевања | ВЕЛИГДЕН ’23 Read More »

МИЛАНО/ЛУГАНО/КОМО/ВЕРОНА | ВЕЛИГДЕН ’23

МИЛАНО – ЛУГАНО – КОМО –  ВЕРОНА   Милано, еден од најголемите градови во Италија. Лоциран во рамнината Ломбардија, во близина на реката По, денес претставува еден од најразвиените урбани центри во Европа. Најбогатиот и градот на модата истовремено изобилува со историски и артистички атракции, меѓу кои – огромната катедрала во неоготски стил “Дуомо” која …

МИЛАНО/ЛУГАНО/КОМО/ВЕРОНА | ВЕЛИГДЕН ’23 Read More »

ИСТАНБУЛ 2 ноќеавања | ВЕЛИГДЕН ’23

Највеличенствениот град на светот, град кој живее 24 часа, единствениот Истанбул! Секој треба да го посети барем неколку пати… Посетете го за Велигден и уживајте во градот на 2 континенти.     ТЕРМИН: 14.04.2023 – 17.04.2023   ПРОМО ЦЕНА: 115€, РЕДОВНА ЦЕНА 139€ ДО 15.03.2023!     ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА: * 2 ноќевања во …

ИСТАНБУЛ 2 ноќеавања | ВЕЛИГДЕН ’23 Read More »

ИСТАНБУЛ 3 ноќеавања | ВЕЛИГДЕН ’23

Највеличенствениот град на светот, град кој живее 24 часа, единствениот Истанбул! Секој треба да го посети барем неколку пати… Посетете го за Велигден и уживајте во градот на 2 континенти.   ТЕРМИН: 13.04.2023 – 17.04.2023   ПРОМО ЦЕНА: 129€, РЕДОВНА ЦЕНА 169€ ДО 15.03.2023!     ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА: * 3 ноќевања во хотел …

ИСТАНБУЛ 3 ноќеавања | ВЕЛИГДЕН ’23 Read More »

Вила Bakal

Вила Bakal Vila Bakal – Се наоѓа во центарот на Охрид, на 30 метри од Охридското Езеро и 200 метри од плоштадот. Секоја соба содржи мини бар, TV со кабловска, WC и бесплатно WI -Fi. Во круг од 50 метри има на располагање ресторани, кафичи, маркети и голем број на други угостителски објекти.  Галерија Previous …

Вила Bakal Read More »

Вила Kjoshe

Вила Kjoshe Vila Kjoshe – Се наоѓа на самиот кеј на Охридското Езеро, веднаш спроти Hotel Tino, во центарот на Охрид. Вилата содржи бесплатено WI – FI. Апартманите се опремени со дневна соба со кујна и трпезарија, спална соба, WC,  TV и тераса. Во круг од 50 метри има на располагање ресторани, кафичи, маркети и …

Вила Kjoshe Read More »