Hotel Campanile Cracovia***

Hotel Campanile Cracovia*** – Се наоѓа во срцето на стариот  град во Краков, покрај паркот Planty. Благодарение на својата погодна локација, гостите имаат пристап до многу продавници, барови, пабови, клубови и ресторани.

 

Пространи, климатизирани соби опремени со flat screen TV со кабловска телевизија и WC опремено со када и туш. Наутро се служи појадок на база на шведска маса. На располагање се 1/3 и 1/2 соби.

 

Најпознатите знаменитости во Краков се наоѓаат на неколку минути пешачење од овој хотел. (Базиликата Св. Марија, Сукјенице, Јангеловскиот Универзитет, Замокот Вавел, Казимиерж (старата еврејска населба), главната железничка станица и автобуска станица која се наоѓа на помалку од 700 метри.

Галерија