Охрид е една од носечките дестинации на Puzzle групацијата. Поготово за Нова Година. Нашите колеги од Puzzle Србија изминатите години доминираа на овој терен со неверојатен рекорд од 700 патници на едно место при последниот организиран Puzzle дочек. Оваа година со задоволство им се приклучуваме и ние! За сите оние кои не сакаат да ја напуштат државава за Нова Година, а сепак сакаат да добијат феноменален party програм. 3 ноќни забави, ПОЗНАТ ИЗВЕДУВАЧ, две дневни забави од која едната се разбира, нашата добро позната boat party. Ве очекуваме заедно со нашите патници од цела Србија!

BLACK FRIDAY АКЦИЈА | 600 мкд ПОПУСТ ПО ЛИЦЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 28.11.2021!!!

*За повеќе информации, кликнете на името на сместувањето.

Сместување Тип на соба Цена по лице
Vila Aqua Blue 1/4 распродадено
Vila Biser 1/4
1/3
1/2
распродадено
распродадено
распродадено
Vila Dimar 1/2 распродадено
Vila Filand 1/5
1/4
1/3
1/2
распродадено
распродадено
распродадено
распродадено
Vila Ilija 1/4 распродадено
Vila Kice 1/3
1/2
распродадено
распродадено
Vila Kosta 1/5
1/3
1/2
распродадено
3699 ден
распродадено
Vila Kosta Lux 1/3
1/2
распродадено
распродадено
Vila Maja 1/3
1/2
распродадено
распродадено
Vila Marija 1/3
1/2
распродадено
распродадено
Vila Marjan 1/4
1/3
1/2
распродадено
3999 ден
распродадено
Vila Matej 1/3
1/2
4199 ден
4399 ден

Охрид – Нова Година – ПРОГРАМ:

1.Ден 30.12.2021/ Скопје – Охрид

Состанок на групата во 07:00 на паркингот спроти хотел Holiday INN. Тргнување кон Охрид во 07:30. Патување во раните утринските часови со попатни паузи. Пристигнување во Охрид во утринските часови. Сместување во хотели/апартмани. Разглед на градот: Работилницата за хартија, црквата Света Софија, црквата Свети Јован Канео, Плаошник, ранохристијанската базилика, црквата Свети Климент и Пантелејмон, Самуиловата тврдина, црквата Св. Богородица Перивлептос, антички амфитеатар итн. По инфо турата, време е за првата дневна забава! Враќање во сместувањата. Вечерта Welcome party! Ноќевање.


2.Ден 31.12.2021/ Охрид

Факултативен разглед на манастирот Свети Наум и Билјанини извори. Ќе го видите

Факултативен разглед на манастирот Свети Наум и Билјанини извори. Ќе го видите Црни Дрим како се влева во Охридското Езеро, ќе уживате во легендата за вилата Езерка и солзите на Билјана, ќе го слушнете чукањето на срцето од ковчегот на Свети Наум, ќе ја пробате лековитата вода во градината на црквата Света Петка, ќе купите најубавите сувенири украсени со охридски бисери. По враќањето од патувањето подготвивме дневна забава. Враќање во сместување и подготвување за најлудата ноќ! Организиран факултативен дочек на Нова Година во еден од најпознатите клубови или ресторани во Охрид. Ноќевање.

3.Ден 01.01.2022/ Охрид.

Факултативна дневна забава на брод која ја продолжуваме во еден од клубовите лоцирани на брегот на езерото. Вечерта подготвивме реприза на новогодишната ноќ во познат клуб (ПОЗНАТ ИЗВЕДУВАЧ). Ноќевање.

4.Ден 02.01.2022/ Охрид –Скопје.

Напуштање на сместувањето наутро. Пристигнување во Скопје во попладневните часови.

 

Цената на аранжманот вклучува

  • 3 ноќевања во избраното сместување,
  • Автобуски превоз на релација според програмата (Скопје – Охрид – Скопје)
  • Пратител на групата за време на аранжманот
  • Организациони и други трошоци на агенцијата.

Цената на аранжманот не вклучува

  • Факултативни излети на дестинацијата
  • Индивидуални трошоци на патникот
  • Туристичка такса 186 ден.