info@puzzlegroup.mk | +389 2 609 1272

ВОДИЧ НИЗ НОЌНИОТ ЖИВОТ ВО СОЛУН!

Кога зборуваме за лето и ноќен живот, зборуваме за Калитеа, дестинација која веќе цела деценија ни е една од најбараните дестинации кај младата популација. Добро познати клубови како Ahoy и Pearl каде уживаме секое лето. Но како заладува, време е да почне да се размислува и...

ТВОИТЕ 11 ДЕНА НА КАВОС!

Твоето party лето треба да изгледа токму вака. Знаеме како звучи 11 дена но верувајте дека кога веќе ќе сте таму ќе сакате барем уште малку повеќе. Кавос е мало место, но концептот за одмор и журка таму е толку добар што секој ден ќе ви се случува нешто ново. Вечерните часови ќ...

НАЈДОБРИОТ НОЌЕН КЛУБ НА КАВОС Е ПОДГОТВЕН ЗА НОВАТА #PUZZLETO СЕЗОНА!

Отворените барови на плажа се препознатливи за Кавос, но и оваа сезона ве носиме токму онаму каде што се сервира најдобриот ноќен провод во ова мало место. Venue е еден од ретките затворени клубови во Кавос. Кого и да прашате за совет каде да се упатите на добра журка...

Ѕирни зошто УРАНАК е твоето решение за поинаков првомајски провод!

Пролет, празник, неработни денови, први мај, одмор, журка. Решение на асоцијацијата е УРАНАК! Музички фестивал кој и оваа година ќе се одржи во периодот од 29ти април до 2 мај, на едно од најубавите излет места во Србија – СРЕБРНО ЈЕЗЕРО. Зошто баш УРАНАК и зошто баш СР...

ТВОИТЕ 3 ДЕНА ВО БЕЛГРАД ЗА НОВА ГОДИНА!

Кога станува збор за новогодишно патување генерално сите асоцираме на патување каде одиме да видиме нешто ново, да прошетаме и да уживаме во новогодишната магија која ја пружа избраната дестинација. Епа време е да избегаме од таа рамка на патување и тој новогодишен шабл...

БАЛКАНСКИОТ СКИ – ЦЕНТАР СО НАЈДОБАР НОЌЕН ЖИВОТ!

Местото кое изминатите години е многу популарно на нашите простори кога станува збор за викенд патувања. Од година во година посетеноса е се поголема а местото се поатрактивно. Планинското градче Банско, сместено во подножјето на планината Пирин. Кога зборуваме за познат и доба...

Погледни зошто Краков е најатрактивната дестинација за млади

Една од најатрактивните дестинации кај младите изминативе неколку години, лоциран во преубавата Полска,  воедно еден од најстарите студентски градови во Европа, градот Краков. Град со посебна енергија кон младите кој покрај студиите го има и најдобриот ноќен живот, а сето тоа с...

ВОДИЧ НИЗ НОЌНИОТ ЖИВОТ ВО БЕЛГРАД!

Проводот во “Градот на гревовите” не се  пропушта! Значајно богатиот ноќен живот на Белград, заради кој српската метропола дури го добила и прекарот “Градот на гревовите” е надалеку познат. Ноќниот живот во овој град дефинитивно не заостанува покрај многу поголемите и популар...

5 ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА ЛЕТУВАТЕ НА КАВОС!

На еден од најубавите острови на јонското море, грчкиот Крф, лежи најдобрата party дестинација за млади, местото Кавос. Место кое бар еднаш додека сте млад, мора да го посетите. Место кое брои голем избор на клубови и beach барови посетени од млади дечки и девојки од целиот свет....

10 НАЈУБАВИ ПЛАЖИ НА ЈОНСКИТЕ ОСТРОВИ

Едно од најубавите мориња кој плени со својата природна убавина, море кое привлекува огромен број на туристи секое лето, има многу што да понуди. Од плажи до тиркизно совршена вода, острови кој посетеноста си зборува сама по себе… Иако ги има премногу, ние ви ги издвоив...
12