+ 389 71 809 669
+ 389 71 809 669

Калитеа

6 ноќевања/ 7 дена

Калитеа

Калитеа (Халкидики) – е дестинација на која Puzzle ги започна своите летувања. На 80 километри од Солун, на источната страна на полуостровот Касандра, на долгите песочни плажи, опкружени со борова шума, лежи една од најголемите тајни на Халкидики, Калитеа. Тука може да ги видите најголемите и најлуксузните хотели на северниот дел од Грција. Плажите на Калитеа се меѓу најпосетените и добро организирани на Халкидики. Кристално чисто море и бујна вегетација нудат идеално опкружување за сите посетители. Плажата поседува неверојатна боја на песок и чиста вода. До нив има пристап по кратко пешачење низ Калитеа и нуди за секој по нешто. Едниот дел е покрај самите луксузни хотели, така што доколку сакате мирен одмор и фантастична услуга, можете да се стационирате тука. Вториот дел на плажата е по див, за оние кои сакаат не допрена природа и третиот дел, за нас најинтересен е party beach бар Almira  каде сме и стационирани и го поминуваме најголемиот дел тука и 99% од посетителите се од младата популација.

*Кликнете на сместувањата за повеќе информации

АКЦИЈА!!! ПОПУСТ 20 ЕВРА ПО ЛИЦЕ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ ДО 14.06!!!

Сместување Тип на соба 14.07 – 20.07 20.07 – 26.07 26.07 – 01.08 01.08 – 07.08 07.08 – 13.08 13.08 – 19.08
Villa Anna Bill 1/5
1/4
1/3
129€
139
155
139€
149
165
135€
145€
159€Villa Mavroudis 1/3
1/2
155
169
165
175
159
175
Цената на аранжманот вклучува:

 • 6 ноќевања во избраното сместување,
 • Превоз на релација според програмата (Скопје – Калитеа – Скопје)
 • Пратител на групата за време на аранжманот
 • Организациони и други трошоци на агенцијата.

Цената на аранжманот не вклучува:

 • Меѓународно патно и здравствено осигурување
 • Факултативни излети на дестинацијата
 • Индивидуални трошоци на патникот
 • Туристичка такса во Р. Грција е 0.5€ по соба на ден

НАПОМЕНА:

 • Согласно моменталниот став на Република Грција за патување за време на летото, агенцијата Puzzle Group Macedonia ве информира за можност за PCR тестирање по повластена цена за сите патници (инфо во агенција)
 • Оние кои ќе бидат вакцинирани со одобрена вакцина од Република Грција треба да ни достават потврда дека ја имаат и немаат трошоци за тест.
 • Оние кои имаат доказ за антитела исто така треба да ги приложат и немаат дополнителни трошоци за тест (информација подлежна на промена)
 • Цените од табелата се однесуваат на пакет аранжман (сместување со вклучен превоз) за тргнување од Скопје.
 • За превоз во сопствена режија, наведените цени од табелата се намалуваат во зависност од дестинацијата.
 • Аранжманот се резервира со уплата од најмалку 2000ден а остатокот од аранжманот се доплаќа во целост најдоцна до 15 дена пред тргнувањето.
 • Уплатите се вршат во денарска противвредност 1евро=62 денари.

Leave a Reply