+ 389 71 809 669
+ 389 71 809 669

Закинтос

9 ноќевања/ 10 дена

Лаганас (Закинтос) омилено место на младите во Европа за летен одмор и забава. Едно од најпопуларните Јонски острови. Место каде забавата не застанува. Со бројни клубови низ долгата улица, неговата околина и плажата, местото е рај за непрекината забаава. Големата песочна плажа од 9 километри дава огромен избор за перфектно уживање во денот. Островот е прилично мал така што плажите се прилично блиску. Најпознатата плажа е Navagio или Shipwreck, на која се наоѓа стариот засукан пиратски брод, а морето како од бајка. Посетете го овој преубав остров и уверете се дека летувањето на ова место не се заборава.

*Кликнете на сместувањата за повеќе информации.

АКЦИЈА!!! ПОПУСТ 20 ЕВРА ПО ЛИЦЕ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ ДО 14.06!!!

Сместување Тип на соба 21.06 – 01.07 30.06 – 10.07 09.07 – 19.07 18.07 – 28.07 27.07 – 06.08 05.08 – 15.08 14.08 – 24.08 23.08 – 02.09 01.09 – 11.09 10.09 – 20.09
Vila Lambrini 1/3
1/2
165€
165€
185€
185€
235€
235€
255
255
255
255
255
255
215
215
195
195
185
185
145
145
Vila Korali 1/4
1/3
1/2
165€
176€
175€
185
185€
195
235€
235€
245€
255€
255€
265€
255€
255€
265€
255€
255€
265€
215€
215€
225
185€
185€
195
165€
175€
175
145€
145€
155

Цената на аранжманот вклучува:

 • 9 ноќевања во избраното сместување,
 • Превоз на релација според програмата (Скопје – Закинтос – Скопје)
 • Траект Килини – Закинтос – Закинтос – Килини
 • Пратител на групата за време на аранжманот
 • Организациони и други трошоци на агенцијата.

Цената на аранжманот не вклучува:

 • Меѓународно патно и здравствено осигурување
 • Факултативни излети на дестинацијата
 • Индивидуални трошоци на патникот
 • Туристичка такса во Р. Грција е 0.5€ по соба на ден

НАПОМЕНА:

 • Согласно моменталниот став на Република Грција за патување за време на летото, агенцијата Puzzle Group Macedonia ве информира за можност за PCR тестирање по повластена цена за сите патници (инфо во агенција)
 • Оние кои ќе бидат вакцинирани со одобрена вакцина од Република Грција треба да ни достават потврда дека ја имаат и немаат трошоци за тест.
 • Оние кои имаат доказ за антитела исто така треба да ги приложат и немаат дополнителни трошоци за тест (информација подлежна на промена)
 • Цените од табелата се однесуваат на пакет аранжман (сместување со вклучен превоз) за тргнување од Скопје.
 • За превоз во сопствена режија, наведените цени од табелата се намалуваат во зависност од дестинацијата.
 • Аранжманот се резервира со уплата од најмалку 2000ден а остатокот од аранжманот се доплаќа во целост најдоцна до 15 дена пред тргнувањето.
 • Уплатите се вршат во денарска противвредност 1евро=62 денари.

 

Leave a Reply